Zastávkový přístřešek Uhlyk

Na výběr se dřevem nebo celý prosklený

Zastávkový přístřešek Uhlyk byl navržen ve dvou variantách. První možnost je už na pohled hřejivá a útulná čekárna s dřevěnou zadní stěnou. Má průhledné boční výplně, které poskytují čekajícím přehled o přijíždějících autobusech a zároveň působí vzdušně a prostorně. Druhou možností je přístřešek celý prosklený.

uhlyk-3m-b-2l-drevo-2-500x407-2x.jpg

Skvělá ochrana před nepřízní počasí

Spáry mezi výplněmi a konstrukcí jsou minimální a utěsněny, čímž omezí před profukováním větru a kapkami deště. Integrovaný okapový systém zabraňují odstříkávání vody padající ze střechy přístřešku.

pristresek-uhlyk-detail-500x339-2x.jpg

Výplně, které šetří peníze

Zadní výplně mohou být z bezpečnostního kaleného skla, nerozbitného plného polykarbonátu, dřevěných palubek nebo desek OSB, které slouží zároveň jako plakátovací plocha. Boční výplně jsou z bezpečnostního skla nebo plného polykarbonátu.

Skleněné výplně jsou dělené napůl, v případě jejich rozbití je tedy možné vyměnit pouze poškozenou část a šetřit tak další výdaje.

2m-pristresek-drevoosb-160923-svetly-500x339-2x.jpg

Výhoda kotvení na původní betonovou patku

Pokud obměňujete původní čekárnu za novou, nabízí přístřešek Uhlyk výhodu umístění na původní betonové patky. Jestli jsou patky stále ještě vyhovující, nemusíte utrácet za betonáž nových.

Rozteč patek musí být maximálně taková, aby do ní šla velikostně umístit čekárna Uhlyk. Nevadí, pokud je rozteč menší, rozměry čekárny upravíme zmenšením na potřebnou šířku.

pristresek-uhlyk-betonova-patka-500x339-2x.jpg

Posezení

Lavička je s praktickým opěradlem, které zabrání opření o skleněnou výplň. Lavička může být v jednom modulu nebo volitelně přes celý přístřešek.

2m-pristresek-sklo-160923-svetly-500x376-2x.jpg

Zkrácená bočnice

Přístřešek vyrábíme se dvěma velikostmi bočnic. Zkrácená verze bočnice nabízí řešení pro omezený průchozí prostor, a přitom stále dobře chrání cestující před nepřízní počasí.

Povrchová úprava

Základní povrchová úprava je žárový zinek. Je tak zajištěna ochrana cca 80 mikronů i v dutinách konstrukce. Konstrukci je možné následně lakovat vypalovaným lakem. Výsledná duplexní vrstva má celkovou tloušťku cca 200 mikronů. Technologický postup je zárukou vysoké kvality a životnosti až 50 let v exteriéru.

image-300x224.jpeg

Bezpečnost výplně

Jako standardní výplň je použito bezpečnostní kalené sklo tl. 8 mm. Rozbití této tloušťky není jednoduché a pokud k tomu již dojde, sklo se rozbije na drobné neostré úlomky, které neohrozí na zdraví.

S použitím plného polykarbonátu tl. 10 mm se přístřešek stává nerozbitným (shlédněte naše video). Polykarbonát má antigrafity povrchovou úpravu, posprejované výplně lze snadno očistit.

vyplne-cekaren-uhlyk-150x150-2x.jpg

Rozměry

cekarna-uhlyk-rozmery-500x405-2x.jpg

Konstrukce

Ocelová stavebnicová konstrukce se vyrábí ve dvoumodulovém nebo třímodulovém segmentu. Liniové provedení skládané po segmentech.
Ocelové profily žárově zinkovány nebo lakovány fasádní vypalovanou barvou dle vzorníku RAL na podkladový žárový zinek.

 

Realizace zastávky ve Vyšším Brodě

realizace-vyssibrod-predek.jpg realizace-vyssibrod-bok.jpg

TELEFON
387 330 440
ADRESA, KDE SÍDLÍME
Průběžná 44, České Budějovice